Akıllı, Mobil, Otonom Robotik Sistemler


 

KARA ROBOTİK SİSTEMLERİ

DB MARS Çevresel Algılama Sistemli Kara Robotu-1 (ÇAS-KAR-1)   

Çevresel Algılama Sistemli Kara Robotu-1 (ÇAS-KAR-1) tam otonom olarak hareket kabiliyetine sahip olan akıllı ve otonom bir kara robotudur.

Özel sensör sistemi ile engellere çarpmadan ya da engellerden sakınarak yolunu bulabilmekte ve etrafının topolojik haritasını mesafe ve eş yükseklikleri (ing. izohips) dikkate alarak çıkarabilmektedir.

Opsiyonel olarak topladığı verileri Bluetooth veya Wi-Fi kablosuz iletişim yöntemleri ile istenilen yerlere aktarabilmekte ya da depolayabilmektedir.

caskar1

ÇAS-KAR-1 üzerinde bulunan ultrasonik ve kızılötesi mesafe ölçüm algılayıcıları sayesinde ve algıla/sakın algoritmalarını çalıştırarak hem engellere çarpmadan yoluna devam edebilmekte hem de yine özel olarak programlanabilen esnek/modüler yapısı ile istenen hedefleri takip edebilmektedir. Robot etrafının topolojik haritasını çıkarabilmekte ve etrafındaki nesnelere olan mesafeleri ölçebilmektedir.

Opsiyonel olarak daha uzun mesafeleri ölçebilen lazer ve /veya Lidar mesafe ölçme algılayıcıları robot üzerine kolaylıkla entegre edilebilmektedir.

Benzer biçimde yine opsiyonel olarak ÇAS-KAR-1 üzerine kamera modülleri eklenebilmektedir.

Üzerinde bulunan LPG ve doğal gaza duyarlı algılayıcılar ile; ÇAS-KAR-1 gaz kaçaklarını tespit edebilmektedir. İstenilmesi durumunda farklı gaz algılayıcıları opsiyonel olarak eklenerek; insan sağlığını tehdit eden koşullarda bu akıllı robot kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Sıcaklık ve gaz ölçümleri yaparak; alarm koşullarının oluşması durumunda ilgili yerlere ve kişilere acil durum bilgileri yine opsiyonel robot konfigürasyonu sayesinde aktarılabilmektedir.

Batarya ile çalışan tüm mobil araç veya robotik sistemlerde gerekli olan; sesli ve görsel alarm/güvenlik önlemleri ÇAS-KAR-1’in opsiyonel modüllerinde bulunmaktadır.

ÇAS-KAR-1 ile yapılan algıla ve kaçın sistem demosuna ait videoya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

ÇAS-KAR-1 hakkında daha detaylı teknik bilgi ve ihtiyaçlarınıza uygun opsiyonel konfigürasyonları içeren resmi fiyat teklifi için info@dbmars.com ile irtibata geçebilirsiniz.

 

HAVA ROBOTİK SİSTEMLERİ

DB MARS Dört Kollu Kopter-1 (DKK-1)

Tamamen kablosuz ve modüler özelliklere sahip otonom ve akıllı insansız hava robotu olan DKK-1; tam otonom kalkış, uçuş, görev icrası ve otonom iniş kabiliyetlerine sahiptir.

Beni Takip Et (BTE Modu) (ing. Follow Me Mode) modu ile yürürken ve araç içerisinde DKK-1 İHA sizi otonom olarak takip edebilmektedir.

Üzerine yerleştirilmiş özel ışıklar ile gece uçuş özelliği ve görünürlük sağlamaktadır.

DKK1

İrtifa Tutma (ing. Altitude Hold) ve Pozisyon Tutma (ing. Position Hold) gibi görev icra faaliyetleri için kritik öneme sahip uçuş modları da DKK-1’in standart özellikleri içerisinde bulunmaktadır.

Opsiyonel olarak kamera sistemleri DKK-1’e entegre edilebilmektedir.

İsteğe göre android tabanlı cep telefonları veya tabletler üzerinden ya da Windows/Linux/IOS tabanlı diz üstü bilgisayarlar tarafından kontrol edilebilmekte ve görev planlaması anlık olarak uçuş öncesinde veya uçuş sırasında yapılabilmektedir.

Tüm uçuş verileri gerçek zamanlı olarak cep telefonu, tablet veya diz üstü bilgisayarlarda bulunan yer kontrol istasyonlarından uçuş sırasında anlık olarak takip edilebilmektedir.

Uçuş verileri araç üzerine kaydedilebilmekte ve sonrasında veriler üzerinde gerekli analiz çalışmaları yapılabilmektedir.

DKK-1 İnsansız Hava Aracı ile ilgili detaylı bilgiye ve yapılan uçuş testlerine ait videolara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

DKK-1 hakkında daha detaylı teknik bilgi ve ihtiyaçlarınıza uygun opsiyonel konfigürasyon bilgileri ile resmi fiyat teklifi için info@dbmars.com ile irtibata geçebilirsiniz.

 

DB MARS Altı Kollu Kopter-1 (AKK-1)

Tamamen kablosuz ve modüler özelliklere sahip otonom ve akıllı insansız hava robotu olan AKK-1; DKK-1 ile benzer şekilde tam otonom kalkış, uçuş, görev icrası ve otonom iniş kabiliyetlerine sahiptir.

Beni Takip Et (BTE Modu) (ing. Follow Me Mode) modu ile yürürken ve araç içerisinde AKK-1 İHA sizi otonom olarak takip edebilmektedir.

AKK1

İrtifa Tutma (ing. Altitude Hold) ve Pozisyon Tutma (ing. Position Hold) gibi görev icra faaliyetleri için kritik öneme sahip uçuş modları da AKK-1’in standart özellikleri içerisinde bulunmaktadır.

Opsiyonel olarak kamera sistemleri AKK-1’e entegre edilebilmektedir.

İsteğe göre android tabanlı cep telefonları veya tabletler üzerinden ya da Windows/Linux/IOS tabanlı diz üstü bilgisayarlar tarafından kontrol edilebilmekte ve görev planlaması anlık olarak uçuş öncesinde veya uçuş sırasında yapılabilmektedir.

Tüm uçuş verileri gerçek zamanlı olarak cep telefonu, tablet veya diz üstü bilgisayarlarda bulunan yer kontrol istasyonlarından uçuş sırasında anlık olarak takip edilebilmektedir.

Uçuş verileri araç üzerine kaydedilebilmekte ve sonrasında veriler üzerinde gerekli analiz çalışmaları yapılabilmektedir.

AKK-1 İnsansız Hava Aracı ile ilgili detaylı bilgiye ve yapılan uçuş testlerine ait videolara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

AKK-1 hakkında daha detaylı teknik bilgi ve ihtiyaçlarınıza uygun opsiyonel konfigürasyon bilgileri ile resmi fiyat teklifi için info@dbmars.com ile irtibata geçebilirsiniz.

DB MARS Bilişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi Ticaret Limited Şirketi tarafından geliştirilen AKK1 hava aracı ve ekran üstü uçuş verileri sistemi ile yapılan denemelere ait videolar aşağıda görülmektedir.

Sistemler hakkında daha detaylı bilgi için info@dbmars.com ile irtibata geçebilirsiniz.