İnsansı Robotlar


DB MARS Firması’nda akıllı insansı robot geliştirme faaliyetleri hızla devam etmektedir. Bu çalışmalarımız kapsamında gerçekleştirilen temel örneklerden sadece bir kaçı aşağıdaki gibidir.

İnsansı Robotlar

Robotik yürüyüş sistemleri (ayak, bacak, protez, ortez vb.), kavrama/taşıma sistemleri (el, kol, protez, ortez vb.), baş, gövde ve tüm vücut aksamları özel sensörler/donanımlar ile entegre edilip robotlara yapay zeka ve makine öğrenmesi ile insansı işlevlerle birlikte görsel benzerlikler kazandırılmaktadır.

İnsan hareket modelleri, kinematik analiz ve sentez çalışmaları ile simülasyon içeren çok farklı uygulamalar da ayrıca DB MARS Firması’nda gerçekleştirilebilmektedir.

Gerçek insan unsuru üzerinden toplanan veriler ile fiziksel olarak oluşturulan insansı robotlar uzaktan uygulamalı olarak  kontrol edilebilmektedir.

Uzuv kaybına yönelik özel ihtiyaçlarınız için bütçenize uygun farklı malzemeler ile, alanında uzman doktorlar ve fizik terapistleri denetiminde size özel çözümler üretilebilmektedir.

Çarpışma testlerine yönelik algılayıcılar ile donatılmış insan modelleri; akıllı sensör füzyon teknikleri ile donatılarak çok farklı ölçüm ve test faaliyetlerinde kullanılacak biçimde ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanabilmektedir.

Özel amaçlı insansı robotik uygulamalarımız ve/veya altsistemlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve fiyat teklifi istemek için info@dbmars.com e-gönderi adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.