Akıllı Otonom Kara Robotu


Çevresel Algılama Sistemli Akılllı ve Otonom Kara Robotu-1 (ÇAS-KAR-1)   

Çevresel Algılama Sistemli Kara Robotu-1 (ÇAS-KAR-1) tam otonom olarak hareket kabiliyetine sahip olan akıllı ve otonom bir kara robotudur.

Özel sensör sistemi ile engellere çarpmadan ya da engellerden sakınarak yolunu bulabilmekte ve etrafının topolojik haritasını mesafe ve eş yükseklikleri (ing. izohips) dikkate alarak çıkarabilmektedir.

Opsiyonel olarak topladığı verileri Bluetooth veya Wi-Fi kablosuz iletişim yöntemleri ile istenilen yerlere aktarabilmekte ya da depolayabilmektedir.

caskar1

ÇAS-KAR-1 üzerinde bulunan ultrasonik ve kızılötesi mesafe ölçüm algılayıcıları sayesinde ve algıla/sakın algoritmalarını çalıştırarak hem engellere çarpmadan yoluna devam edebilmekte hem de yine özel olarak programlanabilen esnek/modüler yapısı ile istenen hedefleri takip edebilmektedir. Robot etrafının topolojik haritasını çıkarabilmekte ve etrafındaki nesnelere olan mesafeleri ölçebilmektedir.

Opsiyonel olarak daha uzun mesafeleri ölçebilen lazer ve /veya Lidar mesafe ölçme algılayıcıları robot üzerine kolaylıkla entegre edilebilmektedir.

Benzer biçimde yine opsiyonel olarak ÇAS-KAR-1 üzerine kamera modülleri eklenebilmektedir.

Üzerinde bulunan LPG ve doğal gaza duyarlı algılayıcılar ile; ÇAS-KAR-1 gaz kaçaklarını tespit edebilmektedir. İstenilmesi durumunda farklı gaz algılayıcıları opsiyonel olarak eklenerek; insan sağlığını tehdit eden koşullarda bu akıllı robot kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Sıcaklık ve gaz ölçümleri yaparak; alarm koşullarının oluşması durumunda ilgili yerlere ve kişilere acil durum bilgileri yine opsiyonel robot konfigürasyonu sayesinde aktarılabilmektedir.

Batarya ile çalışan tüm mobil araç veya robotik sistemlerde gerekli olan; sesli ve görsel alarm/güvenlik önlemleri ÇAS-KAR-1’in opsiyonel modüllerinde bulunmaktadır.

ÇAS-KAR-1 ile yapılan algıla ve kaçın sistem demosuna ait videoya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

ÇAS-KAR-1 hakkında daha detaylı teknik bilgi ve ihtiyaçlarınıza uygun opsiyonel konfigürasyonları içeren resmi fiyat teklifi için info@dbmars.com ile irtibata geçebilirsiniz.